Düğün Fotoğraf Çekimi Sık Sorulan Sorular

Dış mekan seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyim?
Nasıl bir mekanda çekim yaptırmak istediğinizi çekim öncesinde fotoğafçınızla beraber belirlemelisiniz. Mekanların gidiş ve dönüş yolları üzerinde birbirine yakın olması hem kısıtlı zamanı verimli kullanarak daha fazla çekim olanağı sağlar hem de daha az yorulmuş olursunuz.


Dış mekan çekimi için en uygun günler nelerdir?
Dış mekan çekimi için en uygun günler hafta içi ve resmi tatil olmayan günlerdir. Tatil günlerinde çekim yapılan mekanlar aşırı kalabalık oluyor. İster istemez fotoğraf karenize giren insanlar, bazı piknikçilerin etrafa attığı çöpler, sizi izleyen meraklı gözler sitresinizi daha fazla artırabiliyor. Ama çekim için uygun gününüz yoksa da bunu fazla dert etmeyin sadece birbirinize odaklanın rahat olun anın keyfini çıkarın. Eğer fotoğrafçınız profesyonelse gerek çekim anında gerekse çekim sonrası ufak photoshop müdehaleleriyle bu sorunların üstesinden gelir.


Dış mekan çekimi için en uygun saatler nelerdir?
Hava aşırı sıcak, güneşli ve bulutsuz ise çekim öğleden sonra güneş etkisini kaybetmeye başladığı gün batımına bir kaç saat kala olan ALTIN SAATLER de yapılmalıdır.
Gün batımı fotoğafları çekmek her mekanda ve zamanda mümkün olmadığı için fotoğrafçınızla mutlaka GÜN BATIMI MEKANLARI hakkında bilgi alın.
Güneş battı diye üzülmeyin güneş etkisini birkaç saat daha sürdürür MAVİ SAATLER denilen bu zaman diliminde çekilen fotoğraflarda mavi tonlar hakimdir.
En kötü zaman dilimi ise güneşin tam tepede olduğu öğle saatleridir; göz altlarında sert gölgeler, yüzde ve gelinlikte ışık patlamaları meydana gelir. Aşırıcı sıcaktan bunalır, gözleriniz güneşten rahatsız olur ve güzel poz veremeye bilirsiniz. Eğer PROFESYONEL FOTOĞRAFÇI tercih ederseniz gerekli bilgi birikimi ve kullandığı PROFESYONEL EKİPMANLAR ile sizi bu durumdan kurtarır.

Düğün günü mü? Düğün öncesi veya sonrası mı?
Düğün günü çekimin avantajları; İkinici kez gelinlik giyme derdi ve kuaför masrafı olmayacağı için daha ekonomiktir. DÜĞÜN HİKAYESİ çekimi için daha uygundur.
Düğün günü çekimin dezantajları; yaşanan yoğun telefon trafiği, gelinlik ve damatlık kirlenecek endişesiyle rahat poz verememe, kuaöfer yaşanan gecikme, saç makyaj bozulacak endişesi, düğün organisazyonunda olabilicek sıkıntıların yaşattığı sitres, düğüne yetişmek için kısıtlı zaman ve mekan kullanımı
Düğün öncesi ve sonrası çekimin avantajları; düğün sitresinden uzak, zaman sıkıntısı olmadığı için daha fazla mekanda çekim imkanı, ışığın daha güzel olduğu ALTIN SAATLERde çekim imkanı, gün batımı çekimi imkanı, gelinlik ve damatlık kirlenecek derdi olmadığı için TRASH-DAY çekimleri için daha uygundur.

Albümünler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Albümlerimiz Türkiye’nin en kaliteli albüm firması tarafından avrupa standartlarında imal edilmektedir.
Albümlerde uzun ömürlü mat fotoğraf kağıdı kullanılmaktadır asla solmaz yıpranmaz. Dilerseniz silk, kristal, metalik ya da soft toch baskı seçeneklerimizde mevcutur.
Paket içeriğine bağlı olarak yüzlerce albüm kapağından birini seçebilirsiniz.
Albümler yine paket içeriğine göre 20 ila 60 arası fotoğraf almaktadir. Albümdeki fotoğrafların her birine isteğiniz doğrultusunda işlemlerden (rötuş, tonlama) geçtikten sonra fotoğraflar ön planda olacak sekilde sayfa tasarımları yapılır.

Albüm teslimatını ne zaman ve nasıl yapıyorsunuz?
Fotoğraf çekim gününden sonra dileginiz zaman ofisimize gelerek çekilen fotoğraflar arasından albümde kullanılacak fotoğrafları seçebilirsiniz. Eğer fotoğraf seçmek için zamanınız yoksa albümün ücretini ödedikten sonra fotoğrafların dijitallerini alıp dilediğiniz zaman (1 sene içerisinde) fotoğraflarınızı seçebilirsiniz. Albüm iş yoğunluğuna göre (tasarım ve baskı aşaması) fotoğraf seçiminden sonra 1-2 ay sonra teslim ediliyor. (Eğer yurt dışına gitmene gibi özel nedenleriniz varsa teslimatı öne alabiliriz ancak ne kadar geç alırsanız okadar kaliteli bir çalışma olur.)
Albümleri kargoda yıpranma ihtimaline karşı mümkünse elden teslim etmeyi tercih diyoruz. Dilerseniz kargo ile de ulaştırabilirz.”

Dış mekan çekimi kaç saat sürüyor ne kadar fotoğraf çekiyorsunuz?
Fotoğraf çekimleri paket içeriğine göre 1 saat ile tüm gün arasında değişmektedir. Bu süre zarfında sınırsız sayıda fotoğra çekiyoruz. Fotoğraf çekimi için birbirine yakın mekanlar seçerseniz zamanı daha verimli kullanırız ve daha fazla fotoğrafa sahip olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!